آموزش حذف کامل اکانت اینستاگرام

آموزش حذف کامل اکانت اینستاگرام

آموزش حذف کامل اکانت اینستاگرام

با وجود اینکه اینستاگرام در حال حاضر پر طرفدارترین شبکه مجازی برای به اشتراک گذاری عکس و لحظات شخصی می باشد و تعداد کاربران عضو این شبکه اجتماعی روز به روز در حال افزایش می باشد اما به دلایل زیادی مانند حفظ حریم خصوصی ، سپری کردن زمان زیاد برای دنبال کردن افراد مشهور ، دریافت اخبار بد و بی حاصل برخی افراد تصمیم می گیرند از این شبکه اجتماعی استفاده نکنند و صفحه خود را دیلیت کنند .

البته لازم به ذکر است که حذف دائمی اکانت در اینستاگرام باعث می شود ، کلیه پست ها ، کامنت ها و … و هر گونه فعالیتی که شما در گذشته در این شبکه اجتماعی انجام داده اید ، به طور کامل حذف شود و در نتیجه، هیچ اثری از شما در اینستاگرام باقی نخواهد ماند و همین طور هیچ کاربری در اینستاگرام شما را پیدا نخواهد کرد. پس قبل از حذف اکانت خود در اینستاگرام این موارد را در نظر بگیرید . در ادامه این نوشته دو روشی که برای حذف اکانت در اینستاگرام وجود دارد را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم .

تفاوت دی اکتیو کردن اکانت با حذف اکانت اینستاگرام

قبل از حذف اکانت اینستاگرام باید تفاوت آن را با دی اکتیو کردن اینستاگرام بدانید. در دی اکتیو کردن اینستاگرام شما برای مدتی حساب اینستاگرام خود را غیر فعال می‌کنید اما در صورت حذف اکانت اینستاگرام ، پیج و اطلاعات شما به طور دائمی پاک خواهد شد . در حقیقت، بعد از دی اکتیو کردن اکانت خود در هنگام جستجوی اسم اکانت خود، هیچ نتیجه ای برایتان نمایش داده نمی‌شود. اما شما می‌توانید در صورت تمایل اقدام به فعال کردن مجدد حساب خود کنید و به راحتی قادر خواهید بود با وارد کردن دوباره‌ی نام کاربری و پسورد دوباره پیج خود و اطلاعات آن را بازیابی کنید .

روش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

1.بعد از مراجعه به سایت اینستاگرام باید از بخش log in  وارد حساب اینستاگرام  خود شوید .

2.به بخش پروفایل صفحه بروید و سپس با کلیک بر روی edit profile وارد بخش تنظیمات خواهید شد .

3.در صفحه ظاهر شده به قسمت پایین صفحه رفته و گزینه  Temporarily disable my account  را انتخاب کنید.

4.بعد از انتخاب این گزینه وارد صفحه ای خواهید شد که در این مرحله در کادر اول از شما پرسیده می شود که دلیل غیر فعال کردن اینستاگرام تان چیست . یکی از گزینه ها را انتخاب کنید . در  کادر دوم اینستاگرام از شما پسورد صفحه را دوباره خواهد خواست و بعد از وارد کردن پسورد در پایین صفحه، کادر آبی رنگ را انتخاب کرده و بعد گزینه yes را بزنید.

5. در صورت تمایل بعد از سپری شدن 2 ساعت از زمان دی اکتیو کردن حساب خود ، قادر خواهید بود مجددا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب کاربری خود شوید .

 

حذف اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

در گذشته ، امکان حذف اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن نصب شده روی گوشی برای کاربران اینستاگرام فعال نبود . اما در آپدیت های بعدی این امکان برای کاربران فعال شد و شما می توانید از طریق همان اپلیکیشنی که با آن وارد حساب اینستاگرام خود می شوید اقدام به حذف اکانت خود کنبد .

 1. ابتدا وارد برنامه اینستاگرام شوید و به قسمت پروفایل اکانت خود بروید .
 2. در ادامه یک صفحه جدید برای شما باز می شود.  روی settings کلیک کنید.
 3. در این مرحله با کلیک بر روی settings صفحه تنظیمات برای شما باز می شود و شما باید گزینه  help  را انتخاب کنید .
 4. با انتخاب help ، در مرحله بعد بر روی گزینه دوم help center بزنید .
 5. سپس وارد یک صفحه مروگر خواهید شد . در این مرحله بر روی گزینه  managing your account کلیک نمایید.
 6. در این مرحله روی گزینه دوم یعنی delete your account کلیک کنید.
 7. سپس برای شما صفحه ای باز خواهد شد که شامل دو گزینه می باشد . شما بر روی  How do I delete my account  یعنی گزینه دوم کلیک نمایید تا وارد صفحه دیگر شوید.

 8. بر روی the Delete Your Account page  که با رنگ آبی بلد شده است کلیک کنید.
 9.   در کادر باز شده پسورد و نام کاربری خود را وارد نمایید تا بتوانید وارد اکانت خود شوید .
 10. در این مرحله یک صفحه برای شما باز می شود و از شما دلیل حذف اکانتتان را می پرسد . یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید ، و در پایین همان کادر دوباره پسورد خود را وارد نمایید و سپس بر روی کادر قرمز کلیک کرده و حساب خود را در آخرین مرحله حذف کنید.

روش حذف اکانت اینستاگرام از طریق مرورگر وب

 1. ابتدا از طریق مرورگر وب خود وارد سایت اینستاگرام شوید .
 2.  وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید .برای ورود به سایت دیلیت اکانت اینستاگرام، گاهی استفاده از ابزار تغییر آی پی نیاز است .
 3. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود ، وارد اکانت اینستاگرام خود شوید .
 4. بعد از ورود اطلاعات موردنیاز، به صورت مستقیم به صفحه‌ی حذف اکانت اینستاگرام منتقل خواهید شد. قبل از طی مراحل بعدی دیلیت اکانت اینستاگرام، ابتدا مطمئن شوید که این همان اکانتی است که قصد حذف آن را دارید .
 5. در ادامه از شما خواسته می شود که دلیل خود را برای حذف اکانت اینستاگرام وارد کنید. اگر می‌خواهید در ادامه‌ی دیلیت اکانت اینستاگرام با هیچ صفحه‌ی اضافه‌ای روبرو نشوید، گزینه‌ی Something else را انتخاب نمایید.
 6. در کادر پایین رمز عبور اکانت خود را وارد کنید و دکمه  delete  را بزنید .
 7. درصفحه ای که باز می شود گزینه ی ok را بزنید.این قدم آخرین مرحله‌ی حذف اکانت اینستاگرام می باشد .

نکات لازم درباره حذف اکانت اینستاگرام

 1. فرآیند حذف اکانت اینستا از گوشی‌های آیفون و اندروید با هم تفاوتی ندارد.
 2. مراحل حذف اکانت اینستاگرام در اینستاگرام فارسی و  انگلیسی مشابه می‌باشند .
 3. لازم است بدانید که بعد از حذف اکانت اینستاگرام و گذشتن زمان یک ماه فرصت بازگردانی، دیگربه هیچ عنوان راهی برای بازگرداندن پیج و یا اطلاعات آن نخواهید داشت .
 4. اینستاگرام تا چند مدت، امکان ایجاد پیج جدید با اسم پیج حذف شده و همین طور ایمیل ثبت شده در داخل پیج را به هیچ کس، حتی خود شما، نمی‌دهد. پس اگر اسم پیج برای شما مهم است و یا می‌خواهید اکانت دیگری با این نام ایجاد کنید، حتما قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، اسم اکانت مورد نظر را تغییر دهید .
.:: منتظرتان هستیم ::.

پشتیبانی ما 24 ساعته در خدمت شماست!

در هر کدام از بخش ها و پنل های بوفالو اگر سؤالی داشتید و یا مشکلی داشتید، پشتیبانان شرکت ما در خدمت شما هستند.